(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.defer=true;j.src='https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f);})(window,document,'script','dataLayer','GTM-W5Q89PMM');window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);}gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'denied','ad_personalization': 'denied','ad_storage': 'denied','analytics_storage': 'granted' });

MENU<

SLUITEN
CONTACT
Sluit
Calculatie en werkvoorbereiding

Terug naar nieuwsoverzicht

Eindhoven - 22 april 2024

“Eén team, één doel” De synergie van prefab en betonbouw in Strijp TX

De Kock Betonbouw en De Kock Prefab BV werken als één team samen aan de ontwikkeling van Strijp TX in Eindhoven. “We kijken continu waar we processen kunnen optimaliseren om de klant meer waarde te leveren”, aldus projectleider Tim Conrads. Samen met prefab coördinator Henry van Hulst legt hij uit hoe ze dat doen.

20240124-MVB_1112.jpg
4. April - Tim-Henry.jpg

Tim: “Strijp TX is het grootste project dat we als De Kock Betonbouw ooit hebben aangenomen. In het bestaande Philips Gebouw TX bouwen we de casco constructies van drie kantoortorens van elk 30 meter hoog.”

Henry: “Dat doen we met een combinatie van in het werk gestorte betonwanden en prefab wanden, kolommen en liggers uit onze eigen fabriek. In totaal maken we alle 1.500 prefab onderdelen van dit werk helemaal zelf.”

Tim: “Daar hebben we voor gekozen, omdat er een zeer strakke deadline zit op de oplevering van dit project. Door de prefab onderdelen zelf te produceren, zijn we onafhankelijk van derde partijen en kunnen we de continuïteit van het totale project beter garanderen.”

Van tekenwerk tot productie

Tim: “Ons werk begint al bij de engineering van de prefab elementen. De constructeur van de hoofdaannemer deelt de eerste tekeningen met ons en onze werkvoorbereiders zetten deze vervolgens om naar productietekeningen inclusief instortvoorzieningen.”

Henry: “Na goedkeuring van de klant gaan we over tot de productie. Wij bouwen de bekisting, plaatsen de bewapening en verpompen het beton. ’s Nachts laten we het materiaal goed uitharden en ’s ochtends maken we de kisten los. Daarna begint de hele cyclus weer opnieuw.”

 


Tim: “Omdat we praktisch naast elkaar zitten op kantoor, kunnen we heel snel schakelen. Dat is fijn, want zelfs nu we al met de uitvoering bezig zijn, wijzigt het ontwerp nog regelmatig. Pas moesten kolommen van 60 bij 60 centimeter bijvoorbeeld ineens 60 bij 80 centimeter worden omdat dit architectonisch mooier was in het gebouw.”

Henry: “Op de dag dat zo’n wijziging binnenkomt, kunnen wij meteen nieuwe productietekeningen maken en de nieuwe ontwerpen direct gaan inplannen om te storten. En dat willen we ook, want we hebben dezelfde doelstelling: dat het buiten vlekkeloos verloopt.” 

Tim: “Bij een externe partij zou je dan eerst nog overeenstemming moeten zoeken over de prijs. Maar wij werken in hetzelfde belang en willen koste wat het kost voorkomen dat het werk buiten stilvalt, dus gaan meteen over tot actie.” En dat lukt ons ook. Want we hadden de kolommen binnen 5 werkdagen aangepast en wel op de bouwplaats.

Voordelen voor het zichtwerk

Tim: “Een ander voordeel is dat we zowel de wanden als de prefab elementen met hetzelfde betonmengsel storten. In dit project komt dat in het bijzonder goed van pas, omdat we met veel zichtwerk te maken hebben: het gebouw krijgt een industriële uitstraling en zowel de prefab kolommen en liggers, als de wanden blijven in het zicht.”

Henry: “We passen in de fabriek ook dezelfde stortmethode toe als op de bouw. Met een externe leverancier was de kans op kleurverschil in het beton groot, maar bij ons is de uitstraling van in het werk gestort en prefab beton zo goed als hetzelfde.”

Tim: “Bij andere projecten leveren we ook direct afgewerkte prefab elementen.”

 

20240124-MVB_1128.jpg
Scrollen

Henry: “Dan passen we geen hijsvoorzieningen toe, maar verplaatsen we de prefab elementen met onze vacuümheffer en speciale zuignappen. Daardoor hoeven wij na plaatsing niets meer af te werken en zijn we in staat om direct een hoogwaardig element af te leveren. Dat bespaart tijd én is strakker voor het zicht.”


Tim: “Zo zijn we eigenlijk continu aan het kijken waar we processen kunnen optimaliseren om meer waarde te creëren voor de klant. We hebben er in dit project bijvoorbeeld ook voor gezorgd dat we de schroefhulzen, die we instorten voor de kozijnen, meteen kunnen gebruiken om onze veiligheidsvoorzieningen aan te monteren. Dit doen we al op de grond, zodat we de prefab elementen inclusief veiligheidshekjes naar boven kunnen hijsen. Op die manier kunnen onze jongens op hoogte meteen veilig werken.”

 

Aannemer van de complete ruwbouw

De Kock Betonbouw is een aannemer van complete ruwbouwprojecten. Van kleine prefab elementen tot het volledige ruwbouwskelet en zichtwerk gevelelementen. Benieuwd wat wij voor uw project kunnen betekenen?

Neem dan contact op met Martin de Kock.

De Kock 's Gravezande (Nov2024) - drone--22.jpg

Residence Machteld in 's-Gravenzande is klaar!

In oktober vierde wij het hoogste punt en net voor de kerst was de oplevering van de ruwbouw. In dit dit project, wat wij voor VAN MIERLO maken, waren wij verantwoordelijk voor de complete ruwbouw. En ook al lijkt de omvang beperkt, het was nog best wel een ingewikkeld klus. Het is namelijk gelegen in het centrum van 's-Gravenzande, direct aan de winkelstraten en omsloten door bestaande woningen. Daarmee dus een krappe bouwplaats en lastige bouwlogistiek. Ook kende het gebouw vrijwel geen repetitie en was elke bouwlaag uniek. Door deze kenmerken ging het bouwen dan ook zeker niet zonder slag of stoot. Maar bij De Kock laten we ons niet zomaar uit het veld slaan. Samen met het team van Van Mierlo hebben we een mooi gebouw neergezet in een fijne samenwerking.

1736439588148.jpeg

De Kock groeit door

Deze maand verwelkomen we maar liefst vijf nieuwe medewerkers in ons team. KAM-medewerkers, uitvoerders, werkvoorbereiders én een modelleur. Om deze kersverse 'Kockies' te laten zien waar we mee bezig zijn, deden we vandaag een tour langs verschillende bouwplaatsen. Van project Houthavenkade in Zaandam tot Triadome in Leidschendam en van Schaloen in Den Haag tot Strijp TX in Eindhoven, gingen we kriskras door het land om de ruwbouwprojecten én ons eigen prefab te bekijken. Nu ze een goed beeld hebben van de omvangrijke projecten en vernuftige technieken waarmee we werken, zijn ze klaar om van start te gaan in hun nieuwe rol. Nogmaals: welkom bij De Kock en we kijken ernaar uit om samen te blijven groeien!

1736366088323.jpeg

De Kock Prefab is KOMO gecertificeerd

Yess, vanaf nu dragen al onze prefab-elementen het KOMO-keurmerk Wij konden ons geen beter begin van het nieuwe jaar wensen. Deze week viel het KOMO-certificaat voor De Kock Prefab BV op de digitale deurmat. Met dit erkende kwaliteitskeurmerk kunnen wij aan iedereen laten zien dat onze prefab-elementen voldoen aan de Nederlandse bouwvoorschriften. Het afgelopen jaar waren we al druk bezig met de productie van prefab kolommen, balkons, galerijplaten en wanden. We werkten daarbij al volgens onze kwaliteitsprocedures, maar nu is ook echt vastgesteld dat we de veiligheid, betrouwbaarheid en kwaliteit van onze producten jaarrond op peil weten te houden.

Kerstkaart 2024 De Kock Betonbouw-1.jpg

Einde van 2024

Het jaar 2024 is voor ons klaar. De laatste activiteiten zijn uitgevoerd en de kerstvakantie staat voor de deur. Met veel enthousiasme, energie en soms ook het nodige doorzettingsvermogen, hebben we prachtige projecten mogen realiseren.

Strijp-T Eindhoven (April 2024)-36.jpg

2024, wát een jaar

De laatste werkweek van het jaar is aangebroken en in alle drukte zouden we bijna weer vergeten om even stil te staan bij de mijlpalen die we hebben bereikt. Eigenlijk is het te veel om op te noemen, maar – wie ons al een beetje kent, zal het niet verbazen – we gaan toch een poging doen.

Carolinaparc Leidschendam - drone (1mei2023)-024.jpg

Werkvoorbereider Carolina Parc: ‘De Kock is zeer sterk in de voorbereiding’

De ruwbouwfase van Carolina Parc in Leidschendam verliep volgens werkvoorbereider bij De Vries & Verburg, Corstiaan de Vries, als een geoliede machine. “De Kock Betonbouw is sterk in de voorbereiding en beweegt mee als het tijdens de uitvoering even tegen zit.” Het resultaat? Een strakke betonconstructie en een planning die tot op de laatste dag is gehaald.

Ruwbouwpartner in Zaandam

De meerwaarde van een ruwbouwpartner bewijzen wij in Zaandam. Hier realiseren we voor Ten Brinke de ruwbouw van 284 appartementen op het project Houthavenkade. Daar komen onze basisdisciplines samen en vullen we ze aan met slimme oplossingen.

Afbeelding van WhatsApp op 2024-07-11 om 15.48.00_88829ca0.jpg

Stagiair Elise Groenenboom: “VR is waardevol voor de bouw”

Virtual Reality (VR) is een waardevolle technologie voor de bouwsector. Dat is de conclusie van het onderzoek dat eerstejaars bouwkundestudent Elise Groenenboom (21) uitvoerde tijdens haar stage bij De Kock Betonbouw. “Het kan helpen om efficiënter te bouwen, soepeler samen te werken en kwaliteitscontroles te verbeteren”, licht ze toe.

Vrouw in de bouw: Kim van der Veeken

Kim van der Veeken (21) zit als werkvoorbereider op Strijp TX in Eindhoven. We realiseren hier in het bestaande Gebouw TX de ruwbouw voor 3 kantoortorens van 30 meter hoog.

De Kock Betonbouw - Zaamdam (Feb2024)-15.jpg

De werkdag van: uitvoerder Ricardo de Jong

In rubriek ‘de werkdag van’ neemt een van onze collega’s je steeds mee in zijn dag. Met dit keer: uitvoerder Ricardo de Jong, die project Houthavenkade in Zaandam momenteel in goede banen leidt. Hier maken we twee blokken van in totaal bijna 500 appartementen. “Het is echt alle hens aan dek”, zegt hij.

De Kock ÔÇö project Osdorper Ban drone (nov2022)-002.jpg

‘Een echte partner in de ruwbouw’

Een nauwkeurige voorbereiding, een oplossingsgerichte houding en strakke wanden. Het zijn zomaar wat thema’s die Nick Dijkhof, werkvoorbereider bij Van Wijnen, tijdens de ruwbouwfase van The Ox kon waarderen aan zijn samenwerking met De Kock Betonbouw. “De betonbouwer beloofde niet alleen een partner te zijn in dit werk, maar was dat ook echt.” Samen met Martin de Kock, werkvoorbereider en calculator bij De Kock Betonbouw, blikt hij terug op het project.

20231129-MVB_5769.jpg

Stagiair Geerten: “Bij De Kock word je in het diepe gegooid

Hij werd tijdens zijn stage flink in het diepe gegooid. Maar Geerten van de Werken (18), tweedejaars student Middenkaderfunctionaris Bouw aan het Hoornbeeck College in Amersfoort, vond dat niet erg. Integendeel: hij heeft er juist super veel van geleerd. In dit artikel blikt hij dan ook terug op een zeer geslaagde stage bij De Kock Betonbouw.